З багатьох джерел ми можемо стверджувати, що причиною багатьох ДТП є небезпечна швидкість руху. А що ж таке безпечна швидкість руху? Давайте уявимо міську автомобільну дорогу, що складається з трьох рядів для руху автотранспорту.

Швидкість і режими руху авто

Правила дорожного руху вказують рухатися як можна ближче до правого краю дороги, але це важко практично виконати . У крайньому правому ряду зупиняється транспорт громадського користування (автобуси, тролейбуси, таксі), часто припарковані автомобілі, або є велосипедисти. Все це обтяжує проїзд, потребує постійних обгонів і об’їздів з виїздом у другу смугу руху.

Зайве маневрування призводить до підвищення загрози бокових зіткнень, це призводить до аварій. Намагайтеся рухатися в рамках однієї смуги, віддаючи перевагу другому ряду.

У третій смузі рухатимуться ті, хто поспішає, з максимально можливою швидкістю, незважаючи на обмеження. Вони «зганятимуть» зі свого шляху автомобілі, які їдуть із меншою, ніж у них, швидкістю. Так само поводитиметься зустрічний потік третьої смуги. Тому рух у цій смузі для недосвідченого водія може бути небезпечним. Зі сказаного випливає, що найбезпечнішою смугою для руху буде друга чи середня.

Тепер про швидкість руху. Звичайно, можна поставити собі за мету і виконувати всі інструкції по швидкісному режиму руху, і не перевищувати встановлені межі. Однак за такого положення не виключено, що ви станете перешкодою для автомобілів, що йдуть в одному з вами потоці. Виходячи з цього, безпечною швидкістю руху є швидкість потоку автотранспорту, в якому ви рухаєтеся. При цьому слід дотримуватися дистанції до транспорту, що йде попереду.

Оптимальна дистанція повинна бути такою, щоб відстань до машини, що їде попереду, ви проїжджали приблизно за три секунди. Іншими словами, якщо автомобіль перед вами проїхав якийсь орієнтир, ви повинні проїхати цей орієнтир через 3 сек. Таким чином, у вас буде необхідний мінімум часу на реагування у непередбачених обставинах. Можете також взяти за правило, що дистанція повинна бути такою, щоб вам у будь-який момент часу було видно колеса автомобіля перед вами.

Намагайтеся не перебувати в крайньому лівому ряду, якщо є вільний ряд правіше. Пам’ятайте, що часті розгони та гальмування впливають на економію палива, тому дотримуйтесь спокійного стилю водіння.

Якщо ви бачите, що попереду світлофор перемикається на жовте світло, вам не потрібно розганятися, щоб бути на ньому першим. Також слід завжди пам’ятати про те, що ваш автомобіль тримається на дорозі завдяки невеликій площі дотику коліс з дорожнім покриттям, тому не варто на поворотах тримати велику швидкість – це небезпечно. До того ж при підстрибуваннях на купинах і ямах ви можете втратити контроль руху авто.